Nxirret nga lίqeni një mαkinë, dγshohet se i përket një gruaje të zhdυkur në 1998

E kërkoi prej vitesh, vajza që ngjante me portretin që pikturoi u bë dashuria e jetës së tij

Nxirret nga liqeni një makinë, dyshohet se i përket një gruaje të zhdukur.


Një makinë që besohet se i përkiste një gruaje shtatzënë, e cila u zhduk me vajzën e saj të vogël në Arkansas në vitin 1998, u gjet të martën, e zhytur në 8 metra ujë, me mbetje njerëzore brenda.

Sipas mediave të huaja, autoritetet thanë se Ford Tempo blu e nxjerrë nga liqeni Dardanelle në Russellville përputhej me përshkrimin e atij që drejtohej nga Samantha Jean Hopper,

19 vjeçe, e cila u raportua e zhdukur me vajzën e saj 22 muajshe, Courtney Holt, më shumë se 26 vjet më parë, në shtator të vitit 1998.

Hopper thuhet se ishte tetë muajshe shtatzënë kur u zhduk.

Ajo do të linte vajzën e saj përpara se të shkonte në një koncert në Little Rock, tha Zyra e Sherifit në një deklaratë për shtyp të mërkurën, por ata nuk mbërritën kurrë dhe makina e tyre “nuk u gjet kurrë”.