Barcelona zbarkon në VLORË, ripërsëritet ndeshja historike me Flamurtarin

Një nga momentet më kyçe dhe të rëndësishme në historinë e klubit të Flamurtarit janë edhe katër ndeshjet me Barcelonën e madhe mes viteve 1986/1988, ku në njërën prej tyre ishin pikërisht kuqezinjtë që fituan me golin e Sokol Kushtës.

Mesa duket këtë verë, historia do të përsëritet pasi dy klubet kanë rënë dakord për të luajtur një miqësore mes legjendave më datë 29 qershor.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Flamurtari” dhe do të startojë nga ora 19:30, teksa delegacioni spanjoll do të jetë i përbërë nga 25 veta, mes të cilëve do të jenë edhe pesë apo gjashtë lojtarë që kanë luajtur kundër vlonjatëve në vitin 1986. Pjesa tjetër e legjendave katalanase do të jenë nga brezat e tjerë të Barcelonës, raporton Supersport.