Nëńa takon të bìjën pas 42 vitesh në…

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare ka ardhur një 42-vjeçare e cila kërkon nënën e saj biologjike. Ajo është braktisur kur ishte foshnjë tek shtëpia e fëmijës dhe pasi e…

HOROSKOPl për sot, e hënë 9 nëntor 2020

Dashi Dashuria nuk duhet të njohë pengesa, por diçka ka qenë e gabuar për ju për disa kohë. Në frontin e punës, revolucione të mëdha do të duken përpara. Demi Mëngjesi është stresues, por mos…

Masat e reja/ Tranşporti publik ndaIet deri më…

Ministria e Infrastrukturës në Kosovë ka bërë me dije me anë të një njoftimi se transporti publik do të ndërpritet deri ditën e hënë (9 nëntor) në ora 05:00. Ministria ka kërkuar mirëkuptim nga operatorët.…

Merkel gëzon për Biden/ Ja si e uron

Kancelarja gjermane, Angela Merkel deklaroi se miqvsia e Berlinit me SHBA është jetike, pas urimeve për Joe Biden për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale amerikane. “I uroj atij fat dhe sukses nga thellësia e…

27 vjęçàrja nga Lezha:Burri më ZURl kur isha…

Një histori e denjë për telenovela është pikërisht kjo e 27-vjeçares nga Lezha, e cila dyshimet se bashkëshorti e tra/dhëton i ka ngritur mbi një letër. Historia e pazakontë është rrëfyerajo. “Mirëdita njerëz të mirë.…