A doΙesheηtja takohet me biznesmenin dhe i shεt υrg jërίηë, i ndodh e ρaρritυra..!!

Kjo është vajza e radhës e cila ka vendosur të shesë v.ir.gjërinë.

Vendimi i saj erdhi pasi kishte rënë dakord që të kalonte një natë me një biznesmen.

Vajza adoleshente, e cila pranoi që të bënte biznes me v.i.r.gjërinë e saj për 5 mijë dollarë, u shpëtua në kohë nga policia.

16 vjeç.arja nga Rusia, sipas autoriteteve atje, u kap falë një operacioni të zhvilluar në Moskë, me qëllim që të mbronin të miturën.

Në mesazhet që kishin shkëmbyer në rrjetet sociale,

ai e kishte bindur adoleshenten se personi do ta paguante dhe se nuk do t’i ndodhte asgjë.

Mοtrαt shqiρtare që b.ëjnë ΤRΕSHE, Ja si υeρronin..

Disa ditë më parë në Tiranë u a rrestua një tu tore dhe disa vajza të reja, të cilat ush tronin pro stitucion o nline e më konkretisht punonin në një ch/at/line.

Kohët e fundit është rritur nd jeshëm ra sti kur vajza të ndryshme kontaktojnë meshkujt dhe u ofrojnë atyre t rupin e tyre kundrejt shumave të caktuara.

Por ky fenomen qe eshte duke ndodhur patjeter se nuk ka mundur qe mos t’u kaloj neper veshë

edhe politikaneve shqiptare qe besa as qe jan duke u merzitur per kete ceshtje.

I kërkon shokυt ti r υαjë g rυan, ndodh e ραpritυra me ÇlFTlN në Durrës! (Video)

Një burrë i cili emigronte për të fituar para për familjen e tij kur është larguar i ka kërkuar shokut të tij të kujdesej për gruan.

Gazetarja e “Aldo Morning Show” raporton se pasi burri ka ikur gruaja ka nisur një lidhje me shokun e tij.

Sipas gazetares, ata janë dashuruar me njëri-tjetrin dhe gruaja i ka kërkuar burrit divorcin.

SHIKO VIDEON

“Të kαm trαd hëtυαr me m οtrën tënde”, bυrri i shkruan Ιetër grυas, por përgjigjia që merr e Ιë ρa fjαΙë

Një burrë ka vendosur t’i shkruajë një letër gruas së tij, ku i thotë se e ka tradhëtuar me motrën e saj dhe pas gjithë kësaj do të largohet.

Por përgjigjia që i ka kthyer ajo e ka lënë pa fjalë. Letra e burrit:


“E dashur grua, Po të shkruaj këtë letër për të thënë se po largohem përgjithmonë nga jeta jote. Unë kam qenë bashkëshorti ideal me ty për 7 vjet.

Këto 2 javët e fundit kanë qenë ferr…Shefi yt me telefonoi për të thënë se sot ti u largove nga puna.

Javën e kaluar, kur ti erdhe në shtëpi as që e vure re se unë kisha ndryshuar modelin e flokëve, as që unë kisha gatuar ushqimin tënd të preferuar dhe as që kisha veshur një palë bokse të reja të mëndafshta.

Ti hëngre për 2 minuta, dhe shkove direkt për të fjetur. Ti nuk më thua më se më do, ti nuk do më të bëjmë seks apo ndonjë gjë tjetër që na lidh si burri dhe grua.

Ose ti po më tradhton me dikë tjetër, ose nuk më do më. Kushdo qoftë arsyeja, unë jam po largohem. Ish burri yt. P.S. Mos u përpiq të më gjesh. Motra jote dhe unë jemi duke u larguar për në Virxhinia së bashku! Të uroj suksese!” Letra e ish-gruas:

“I dashur ish-burrë, Asgjë nuk e ka bërë ditën time më të bukur veçse marrja e letrës tënde. Eshtë e vërtetë që kemi qenë të martuar për 7 vjet, por tani ky burrë i mirë është shumë larg atij që ka qenë. E vura re dhe modelin tënd të flokëve javën e kaluar, por gjëja e parë që më erdhi në mendje ishte: ” Dukesh tamam si vajzë!”

Nëna ime më ka mësuar se nëse nuk kam diçka të mirë për të thënë më mirë të mos komentoj. Dhe kur thua se ke gatuar ushqimin tim të preferuar, e ke ngatërruar atë me të motrës time, sepse unë nuk ha mish derri që 7 vjet më parë. Për ato bokset e reja mëndafshi u largova nga ty sepse pash çmimin $ 49.99 që ishte ende mbi to, dhe u luta të ishte vetëm një rastësi që motra ime këtë mëngjes më kërkoi $ 50 borxh.

Pas gjithë kësaj, unë ende të dua dhe mendoja që ne do të mund të rregullonim marrëdhënien tonë sërish. Kur unë fitova lotarinë prej 10 milionë dollarësh lashë punën dhe bleva 2 bileta për në Xhamajkë por kur unë u ktheva në shtëpi ti kishe ikur. Besoj se çdo gjë ndodh për një arsye. Shpresoj që ju të keni jetën që gjithmonë keni dashur.

Avokati im më tha se letra që më ke shkruar siguron që mos të marrësh asnjë lek nga unë. Kështu që kujdesu për veten. Nga ish gruaja jote! P.S. Nuk e di nëse ta kam thënë ndonjëherë këtë, por motra ime Karla ka lindur Karl. Shpresoj të mos jetë problem. “

V αjzαt nga Shqiρëria: Më mirë mαr tohemi me s εrbë se sa me kosoυαrë

Shqiptaret nuk po heqin dorë nga martesa me serbët.

Madje kohëve të fundit martesat po vazhdojnë masivisht.

Disa nga serbët janë kundër këtyre martesave.

Këtë e kanë vërtetuar disa komentues të Telegrafit serb të cilët kanë thënë se këto martesa janë të gabuara.

Mirëpo ka të tillë që mendojnë ndryshe duke thënë se gratë shqiptare janë vetësakrifikuese, i respektojnë burrat dhe familja për to është e shenjtë.

SHIKO VIDEON

Del fotoja e pa pυblikuar, Enver Hoxha me një fëmijë që sot ja bën zborϊn poΙitikës

Një foto e Enver Hoxha është duke bërë xhiron e rrjeteve sociale.

Arsyeja nuk ka të bëjë as me Hoxhën as me gruan e tij Nexhmijen, e cila ndodhet përkrahë tij në foto.

Detaji që ka të.rhequr vëmendjen e të gjithëve është fëmija i vogël që ndodhet krah ç.iftit Hoxha.

Djalin e vogël që është në foto e njohim të gjithë, ai është Henri Çili.

Fotoja fillimisht është postuar në profilin e Ilir Vrenozit.Sigurisht që nuk bën mëkat që Çili ka takuar Enver Hoxhën, madje në atë kohë “ishte fat ta takoje”.

Pyetja është krejt ndryshe pse nuk ka folur kurrë Henri Çili për këtë takim?!

Iηfermίerja fiΙmoi gjithçka, ndersa mjεku mendonte se askush nuk po e shihte.

Secili prej nesh është mësuar që të shkojë në spital për të marrë shërbimin mje.kë.sor. Pasi bëhemi mirë, ne vazhdojmë jetën tonë të qetë.

Por, nëse ne apo të afërmit tanë nuk shërohen apo nuk bëhen mirë, të parët që ne fájësojmë janë mjekët, duke hedhur mbi ta një mal me ak.u.za dhe duke besuar se ata i neg.liz.hojnë situatat.

Pikërisht personazhi kryesor në këtë histori është një mjek, i cili përballet me detyrën më të vës.h.tirë në botë. Ai është mjeku kryesor në një spital me fëmijë të së murë me leù.k.emi.

“Duket shumë i str. es.uar gjatë gjithë kohës. Vrapon sa këtu aty, kërkon të kujdeset për të gjithë në të njëjtën kohë, aq sa të jep përshtypjen e një doktori të hál.la.katur”, thotë Meri Stejson krye-infermierja e pávionit.

Është vetë Meri e cila ka vendosur ta tregojë këtë histori për një veprim rrëq.et.hës dhe për.lo.tës që ka bërë mjeku me emrin Pol Smith.

Pol kohët e fundit ka shpenzuar një kohë të gjatë në spital dhe ai thuajse nuk ka shkuar fare në shtëpi pasi në spital ka pasur një rast të një fëmije në gjendje jo të mirë.

Madje, ai as nuk ka fjetur dhe gjatë gjithë kohës është i shq. e.tës.uar sa në një dhomë dhe në tjetrën dhe mendova që i duhet t’i rri afër, pasi në një gjendje të tillë edhe mjeku më i mirë në botë mund të gábojë nga lod hja.

Stafi ynë kishte vendosur që gjatë mbrëmjes, pikërisht nga ora 20:00 deri në orën 22:00 ai (mjeku kryesor) do të merrte një periudhë qetësimi dhe do të shkonte të flinte në zyrën e tij.

Por, vura re disa lëvizje të çuditshme që ai po bënte kohët e fundit dhe u bëra pak kureshtare.

Ai merrte rrugën për të shkuar drejt zyrës së tij, më pas bënte një dev.i.jim dhe futej në një dhomë depoje, aty merrte një çantë dhe pasi dilte nga ajo dhomë depo ai nxi.tonte me vrap të merrte ashensorin.

Dhe kjo lëvizje e çuditshme ndodhte thuajse përditë, dhe pikërisht të gjithë ne mendonim se në atë orar ai person ishte në krevatin në zyrën e tij duke fjetur. Por jo…

Një ditë mora guximin dhe vendosa ta ndjek në rrugëtimin e tij, pasi në mendje më vinin lloj lloj mendimesh. Në fillim kujtova se Pol (mjeku kryesor) kohët e fundit nga lod hja kishte filluar të dilte nga vetvetja e tij, por nuk e di… Çfarë nuk po mendoja.

E ndoqa dhe ai doli nga dhoma depo. Prapë me vrap dhe prapë mbante të njëjtën çantë në dorë. Këtë radhë nuk pati as dùrimin të merrte ashensorin por ngjiti shkallët për të shkuar në katin e pestë.

Në katin e pestë ishte edhe dhoma e fëmijës i cili ishte më shumë i sèmurë në krahasim me fëmijët e tjerë.

Pol u fut brenda dhomës së saj, ndërsa fëmija 5 vjeçare sapo e pa, hapi sytë me të madhe dhe fytyra e saj mori një pamje shumë të qeshur.

Mjeku hapi çantën dhe nxori një pelerinë si ato që vishnin mag. jis.tarët dikur. Nxori edhe një kapele dhe një shkop dhe një libër dhe sapo përfundoi veshjen e tij mis.ter.ioze ai i tha fëmijës.

“Dje më the që bukuroshja e fjetur mbeti e mbyllur në kullë”. Sot, ka ardhur një zanë e mrekullueshme që di shumë hile dhe i ka dhënë fuqi një kalorësi për të shkuar dhe për të shpëtuar bukuroshen që mbahet e mbyllur në atë kullë.

Le të themi bashkë notat magjike, gati… le të fillojë kënga. Dhe ashtu bashkë me Sarën, vajzën 5-vjeçare me l.eùke.mi, të dy këndonin për një kohë të gjatë dhe bënin veprime që asnjë sëm undje në botë nuk mund t’i afrohej kur ishin aq të lumtur.

Të dy nuk më shihnin por unë me telefonin tim e regjistrova atë çast pasi Pol tashmë ishte kthyer në idhullin tim.

Pol kishte kërkuar vetëm 2 orë kohë në ditë me pretekstin se do flinte për t’u qetësuar, por ai kishte qëllim tjetër.

Ai kishte një shpirt aq të mrekullueshëm sa që ato 2 orët e pushimit, ai dhuronte vetëm çaste përrallore asaj fëmije, e cila harronte situatën që po kalonte.

Ky veprim i Polit më bëri të kujtoj se jeta na përball me shumë vës ht.irës.i dhe sfí..da, por një shpirt i mirë dhe një ze mër e motivuar për të bërë mirë, arrijnë që të përbal lojnë çdo s.fi.dë të jetës.

Pol është idhulli im, falë tij shumë fëmijë sot kanë marrë shpresë jete. Edhe e dini kush është më e bukura?

Sara u lumturua aq shumë nga përrallat, këngët dhe çastet magjike që i dhuroi mjeku Pol, sa që ajo sot është shumë më mirë nga gjendja shëndetësore

Grυaja nga Fieri hαbίt me kerkesen ρer b ίjen e sαj: Me ndίhmoηi, υ αjza nυk ρo muηdet te gjeje bυrre

Ma ndi.hmo të lutem. Vajza ime duhet të lid.h.et, të krijojë familje.

Nuk është në rregull të bas.hkëj.etojë me ndonjë” kështu tha Els.a nga Fie.ri teksa me këmbë.ngu.lje.

Ajo tha se vajza e saj ka mba.ruar studi.met në Itali dhe punon në një b.ankë, por ende nuk ka gjetur dikë.

Ndërkohë El.sa e shqetë.su.ar për vitet e vajzës shtoi se ajo duhet të krijojë familje dhe se sipas saj nuk është në rregull të bashk.ëjetojë me ndonjë.

“Jam E.lsa nga Fier.i. Dëgjo nënën, do më ndihmosh?

Unë nuk dua njohje për vete. Kam vajzën 35 vjeç jeton në It.ali, ka mbaruar studimet atje dhe punon në një ba.nkë, akoma nuk është lidhur dhe kërkoj një njohje për të.

Ajo do të lid.het, por nuk i kanë dalë rastet e volitsh.me.

Na ndihmo të lutem. Ajo duhet të lid.het, të kri.jojë familje. Nuk është në rregull, të bash.kë.jetojë me ndonjë”, tha Elsa. 

VIP-at në Dυbai për pυshime, jυristja shqiptare rrëfen eksperieηcën e saj: E υështirë…

Dubai ka qenë “arratia” e disa personazheve të famshëm për të pushuar në këtë periudhë pa ndemie.

Udhëtimin në destinacionin e largët e ka bërë dhe modelja e njohur Rovena Domi, rrëfen impresionet e saj.

Si një shpirt i dashuruar me udhëtimet, ish-Missi i “Queen of the World 2010” në Nurburgring të Gjermanisë, rrë/fen se si është të udhëtosh me testin si garanci në vajtje e ardhje, shqiptarët e njohur që përshendetet në udhëtimet e saj dhe planet e juristes me diplomë. 

Në Dubai për pushime, Si të duken njerëzit atje dhe a kanë ndonjë përshtypje specifike për vajzat shqiptare?

E them me plot bindje dhe në mënyrë shumë të sinqertë që janë njerëz dhe popull tej mase i kulturuar dhe paqedashës.

Përshtypja e tyre për vajzat shqiptare mendoj se është pozitive, por njëkohësisht në mënyrë individuale është relative. Nëse do të zgjidhje një vend për të jetuar jashtë Shqipërisë, mbi cilin do ta vendosje gishtin në hartën e botës?

E kam thënë dhe e them, Milano është qyteti im i preferuar. Më pas vjen Gjermania ose Viena. Këto qytete në Europë më pëlqejnë për të jetuar.

Duket bukur nga jashtë, por është e vështirë të menaxhosh jetën nga një udhëtim në tjetrin dhe se si ia del?

Është e vështirë, sidomos kur udhëtoj vetëm dhe e pashoqëruar nga askush. Nga gjithë kufizimet e pandemisë, cili kufizim të duket më i papërballueshëm?

Dihet që për çdo qytetar është karantinimi, kufizimi më i vështirë pasi është le të themi izolim për një person, kufizim nga çdo liri lëvizjeje.Të ka ndodhur që ke krijuar miqësi të reja në avione me djem apo vajza të pasur nga Shqipëria, që udhëtojnë në destinacione të bukura?

Jo, nuk më ka ndodhur, por nuk paragjykoj askënd.Ka disa që thonë që paraja s’të bën të lumtur, po ti ke të njëjtin mendim apo je në anën e atyre që mendojnë të kundërtën?Unë them në përgjithësi që gjërat e bukura të bëjnë të lumtur e të bëjnë të ndihesh krenare për çdo gjë pozitive që të rrethon

Jetoi 8 υite në maηastir, mυrgesha b ie në DΑSHURl me prίftin…

Dikur ishte një murgeshë dhe kaloi plot 8 vite në një manastir, mirëpo tashmë është kthyer në një por/nostare. Kjo është historia e Yudi Pineda.

Vajza e cila ishte vetëm 10 vjeçe kur shkoi në një manastir për t’u trajnuar të bëhej një murgeshë. Kishin qenë murgeshat që shkuan në shkollën e saj dhe e bindën për t’u larguar.

Ajo ka treguar se atje brenda ndihej shumë e lumtur por pastaj ra në dashuri me një mësues fetar. Kjo e bëri që sapo mbushi moshën madhore, Yudi të largohej nga manastiri.

Ajo nisi punë në “Nestle” mirëpo pastaj takoi Juan Bustos, një person i cili po rekrutonte modele për chat line.

Tashmë 28 vjeçe vajza nga Ituango, Kolumbi ka rrëfyer se dëshiron të shkojë tri herë në javë në kishë dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë, ndonëse tashmë është pornostare. 

Yudi ka treguar: “Unë shkova në Uraba dhe isha në shkollë kur murgeshat erdhën për të na vizituar, dhe e dija atëherë se doja të bëja atë gjë.

Më pas u largova pasi u dashurova çmendurisht me një mësues fetar. Pastaj takova Juan Bustos, i cili po rekrutonte modele për portalin e tij të tipit “ëebcam” të rritur.

Fillimisht ndihesha keq, por tani jam mirë. Unë ndihem mirë edhe kur shkoj në kishë. Asnjëherë nuk i anashkaloj lutjet e së premtes, takimet e së shtunës apo meshat e së dielës”.

Pineda pranoi se prifti i saj u përpoq ta bënte të arsyetonte për të mos u bërë një pornostare, por ajo injoroi këshillën e tij.