Ηοroskoρi për ditën e sόtme, e dieΙ 31 kοrrik 2022

 Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Kujtimet nuk kanë nevojë të mbahen aq fort tani. Ju mund të keni një metodë specifike për të bërë gjëra me të cilat jeni shumë të lidhur. Në realitet, kjo metodë nuk është domosdoshmërisht mënyra më e mirë për të bërë gjëra edhe nëse jeni rritur gjithmonë të mendoni në këtë mënyrë. Miqtë tuaj mund të përpiqen t’ju tregojnë një mënyrë të re për të vepruar, por mund të jetë e vështirë ta përvetësoni atë, pasi jeni shumë të qetë në zakonet tuaja të vjetra. Përqafoni rritjen në vend që të ngecni.

 Demi (20 Prill – 20 Maj)

Përgjegjësia dhe fuqia po trokasin aktualisht në derën tuaj! Fshehja nga ky shans mund të tingëllojë më e lehtë sesa të përballesh me ta, veçanërisht nëse ke frikë se nuk mund të përballosh çfarëdo që kjo të sjellë. Ju madje mund ta keni kërkuar këtë mundësi për disa kohë, por me të përballë jush, e gjeni veten duke e mbajtur ose duke e shmangur atë. Ndërsa nuk është kurrë tepër vonë për të provuar përsëri, ka të ngjarë të pendoheni që e humbisni këtë. Dilni nga hijet dhe hyni në rolin tuaj të ri!

 Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Lëvizja nga një lëndim i kaluar mund të jetë sfida kryesore e kësaj dite. Një mëri mund të ketë bërë shtëpinë e tij në zemrën tuaj dhe pavarësisht dëshirës tuaj për të vazhduar, mund të duket sikur zemërimi i mbetur nuk do t’ju lërë të largoheni. Ky pakënaqësi mund të lidhet me një miqësi që u përkeqësua ose një marrëdhënie që u shpërbë, dhe ndoshta është duke i rezistuar shërimit që po përpiqeni të krijoni. Mund të jetë një plagë e thellë emocionale, ndaj jini të durueshëm me veten dhe shërojeni me ritmin tuaj.

 Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Përpjekjet me autoritetin mund të shkaktojnë probleme për ju në këtë moment. Ju mund të dëshironi të largoheni në një mënyrë të caktuar, por rregullat e situatës suaj mund të mohojnë vetë-shprehjen tuaj. Dikush mund të jetë duke përdorur pozicionin e tij të autoritetit për t’ju bllokuar, duke ju detyruar përkohësisht të përkuleni në vullnetin e tij për momentin. Rregullat janë rregulla, por rregullat nuk duhet të zgjasin përgjithmonë. Konsideroni të përpiqeni të ndryshoni rregullin për ata që vijnë pas jush pikërisht tani, ju mund ta bëni rastin tuaj me guxim.

 Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një ndryshim në peizazh mund t’ju ndihmojë të zgjidhni një luftë aktuale. Pavarësisht nëse ndiheni të ngecur mendërisht apo jo, shikimi i të njëjtëve katër mure gjatë gjithë kohës ka të ngjarë të mos ju ndihmojë. Të qenit në prani të dikujt që është i ngurtë ose që nuk dëshiron t’ju ndihmojë gjithashtu mund të jetë një problem, dhe marrja e njëfarë distance prej tyre duhet t’ju ndihmojë të pastroni kokën. Perspektiva e tyre mund të cenojë veten tuaj dhe potencialisht të turbullojë vizionin tuaj. Bëni një hap prapa që të mund të shihni qartë!

 Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Shëndeti juaj mund të përballet me disa probleme fatkeqe sot. Ju mund të ndiheni të lodhur nga ngjarjet e ditëve të mëparshme ose mungesa e gjumit së fundmi dhe kjo mund të ngjyros mënyrën se si i qaseni listës suaj të detyrave. Njerëzit me të cilët takoni mund ta shohin disponimin tuaj si më të qëllimshëm ose jo të shkëlqyeshëm për momentin, por ka të ngjarë që nuk jeni të vetëdijshëm se si po i takoni të tjerët. Bëni një përpjekje të vetëdijshme për t’u treguar të tjerëve se nuk jeni të mërzitur me ta, thjesht nuk po veproni me kapacitet të plotë.

 Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Fati, për ju, mund të vijë përmes njerëzve të tjerë në këtë moment. Përpjekjet tuaja për të përfunduar një projekt vetë mund të mos jenë të suksesshme, dhe pavarësisht se sa të bashkuar jeni, një përpjekje ekipore do të ketë akoma më shumë gjasa të lulëzojë. Në veçanti, sa më ambicioze të jenë ëndrrat tuaja, aq më shumë njerëz do të kenë nevojë për të krijuar produktin përfundimtar siç duhet. Jini të gatshëm të punoni me të tjerët dhe të bëni kompromis, veçanërisht pasi alternativa ka të ngjarë të jetë mungesa e plotë e një projekti të përfunduar.

 Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ndjenja e izolimit mund t’ju tundojë të ikni nga problemet tuaja sot. Ju mund të ndiheni sikur duhet të përballeni vetëm me një vështirësi ose të mësoni mësime të frikshme vetë. Mund të ndiheni sikur gjithçka po ju duket mbi ju. Në vend që ta shikoni sikur është një sipërmarrje shumë e madhe, përpiquni t’i ndani gjërat në mendjen tuaj në copa të vogla, në mënyrë që t’i merrni ato pak nga pak. Kjo mund të jetë diçka që ju duhet ta trajtoni vetëm, por nuk është e pamundur.

 Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një transformim personal mund të ndryshojë mënyrën se si ju shpreheni aktualisht. Mund të zbuloni se e keni tejkaluar veshjet tuaja ose se dhoma juaj nuk pasqyron më atë që mendoni se jeni dhe mund të duhet të bëhen rregullime. Përndryshe, këto pasuri dhe vende mund të fillojnë të ndihen mbytës dhe t’ju pengojnë të evoluoni në atë që duhet të jeni. Ju mund t’i bëni nderimet tuaja për këto gjëra që ju kanë shërbyer në një moment, por ka të ngjarë të ecni përpara në të ardhmen.

 Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndjenjat personale mund të nxisin flakët e çdo tensioni në partneritetin tuaj aktual. Kjo mund të jetë në një partneritet biznesi, një marrëdhënie ose një miqësi, me gjasë në të cilën ju punoni ngushtë së bashku ose e shihni njëri-tjetrin shpesh. Kjo afërsi është për shkak të besimit të ndërsjellë dhe ndjenjave pozitive ndaj njëri-tjetrit, por një ndryshim mendimi ose ndjenja të lënduara mund të hapë një përçarje të re mes jush. Përpiquni të gjeni një kompromis përpara se të përpiqeni të detyroni mendimin tuaj në vendimin përfundimtar.

 Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Sjelljet e marra në të kaluarën mund të fillojnë t’ju vishen sot. Një mik i vjetër mund t’ju kishte futur në një zakon të keq, dhe ai mbetet ende në praktikë në jetën tuaj për një arsye ose një tjetër. Thënë kështu, ka të ngjarë që të sëmureni pak në këtë pikë! Në vend që të keni frikë se si mund të duket jeta pa traditën tuaj të padobishme për t’u rikthyer, prisni me padurim se çfarë mund të bëni nëse nuk do të frenoheni nga ky zakon.

 Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Themeli juaj tani mund të jetë duke u zhvendosur. Një tipar karakteri ose një titull me të cilin jeni identifikuar gjithmonë mund të rezultojë se nuk ju përshtatet aq mirë sa keni menduar. Që nga ky zbulim i ri, mund të ndjeni pak krizë identiteti, duke pyetur veten se çfarë jeni nëse nuk i përshtateni këtij titulli me të cilin krenoheshit. Mos harroni se ju nuk jeni vetëm një gjë, ju jeni një qenie njerëzore e shumëanshme dhe gjithmonë po rriteni dhe ndryshoni. Lejojeni veten të jeni kompleks!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *