November 30, 2023
Lajme

Ηοroskopi ρër daten 23 gυsht 2022

Dashi

Një problem i ri do të lindë pikërisht në momentin kur prisnit zgjidhjen e një mosmarrëveshje ligjore. Dikush do ta bëjë të qartë se gjërat nuk janë aq të prera sa shpresonit. Do të ketë shumë vonesa përpara se të dëgjoni rezultatin përfundimtar.

Demi

Një shans për të udhëtuar do të shfaqet. Largimi nga rutina e përditshmërië do t’ju ndihmojë ta shihni jetën tuaj nga një perspektivë tjetër. Ju keni shpenzuar shumë kohë duke u shqetësuar për gjëra që edhe mund të mos ndodhin kurrë. Pasi të keni marrë parasysh të gjitha këndvështrimet, mund të habiteni se sa të panevojshme ishin frika dhe shqetësimet tuaja.

Binjakët

Një person në shtëpi po tregohet shumë dramatik dhe një fjalë e pakujdesshme nga ana juaj ka të ngjarë ta bëjë shumë të ndjeshëm. Mundt ë jetë e vështirë ta kuptoni çfarë po ndodh me ta.

Gaforrja

Mundësi të mira po shfaqen në horizont, por ato do të paraqiten kur ju nuk i prisni. Nëse nuk doni të humbisni, jini të përgatitur për të vepruar në momentin që ato shfaqen. Ndonjëherë të qenit i shpejtë mund të ketë pasoja pozitive. Jini fleksibël dhe të gatshëm për të ndryshuar planet në çdo moment.

Luani

Po përparoni mirë në një projekt të rëndësishëm pune. Ju po shpresoni që njerëzit e tjerë të kenë vënë re gjithçka që ju keni arritur. Ju mendoni se meritoni lëvdata dhe pyesni veten pse ata po tregohen kaq jo të përkushtuar.

Virgjëresha

Disa njerëz do të mendojnë se po e teproni pak me përpjekjet për të qëndruar të shëndetshëm. Jeni duke bërë plane emocionuese dhe jeni të vendosur të kujdeseni për veten në mënyrë që t’i realizoni ato.

Peshorja

Edhe nëse nuk jeni dakord me shefin tuaj ose një koleg, duhet të tregoni gatishmëri për t’i dëgjuar ata. Kjo ia vlen të merret parasysh nëse shpresoni për një ngritje në detyrë në të ardhmen. Pasi të keni mësuar metoda të reja, gjithmonë duhet t’i rishikoni ato për t’iu përshtatur situatës suaj.

Akrepi

Ju jeni duke bërë hapa gjigantë përparimi në punën tuaj. Kjo nuk mund të thuhet për një koleg tjetër, dembelizmi i të cilit është i dukshëm për të gjithë tani. Do të duhet një përpjekje ekstreme për të frenuar padurimin tuaj në mënyrë që të mos ofendoni të tjerët rreth jush.

Shigjetari

Ka një frymë konkurruese në ajër. Ndjeni se jeni të vlerësuar nga shefi juaj, por a mjafton kjo për t’ju mbajtur në punën tuaj? Mund të jetë e nevojshme që të merrni masa për ta bërë më të sigurt pozicionin tuaj në punë. Kjo mund të nënkuptojë që t’i mbani të fshehta planet tuaja nga një rival i poshtër.

Bricjapi

Bëni më të mirën tuaj për të ruajtur qetësinë kur të tjerët rreth jush po përplasen. Mund të mos merrni përgjigje të menjëhershme për bisedat rreth biznesit. Duke krijuar përshtypjen më të mirë për veten te të tjerët, ju duhet të merrni atë që po përpiqeni të arrini.

Ujori

Edhe pse problemet tuaja janë ende në horizont, ju keni filluar të ndiheni më të relaksuar. Një i afërm bujar do të ofrojë një borxh nëse jeni duke luftuar me një krizë financiare.

Peshqit

Ju mund të vendosni të tërhiqeni nga planet shoqërore pasi papritmas nuk jeni në humor për t’u takuar me askënd. Një mik nuk do ta kuptojë pse ndiheni kështu, por familja juaj e di se sa shumë keni nevojë për privatësinë tuaj ndonjëherë dhe ata do t’ju mbështesin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *