February 25, 2024
Lajme

ΡΙas αrma, një i υdekur dhe dy të ρlagosur, zbardhen detajet e rënda

Një person ka vdekur, ndërsa dy të tjerë janë plagosur si pasojë e të shtënave me a rmë zjarri që u raportuan mbrëmjen e së premtes, 5 gusht në rrugën “Lidhja e Prizrenit” në Lipjan, Kosovë.

Sipas policisë pas një konflikti verbal dhe fizik, dy të burra kanë q ëlluar me a rmë zjarri dhe janë larguar në drejtim të panjohur.

Njoftimi i policisë:

“V RASJE E RËNDË & LËNDIM I RËNDË TRUPOR-Rr. L. Prizrenit, Lipjan 05.08.2022-23:40.

Është raportuar se pas një konflikti verbal dhe fizik, dy të dyshuar meshkuj kosovarë kanë q ëlluar me ar më zjarri tre vi ktima meshkuj kosovarë dhe janë larguar në drejtim të panjohur.

Vi ktimat janë dërguar në QKUK, ku njëri prej tyre duke mos i përballuar lëndimeve të marra ka ndërruar jetë, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor.

Njësit relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes ku si prova materiale janë sekuestruar, tri gëzhoja, një predhë dhe një fragment metali.

Dy të dyshuarit gjenden në arrati, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *