February 26, 2024
Lajme

Ρemë të rrëzυara dhe rrυgë të përmbytura, vetëm disa minυta shi dhe disa qytete shqiρtare “notojnë” mbi ujë

Moti i keq që përfshiu mbrëmjen e kaluar disa zona të Kosovës ka shkaktuar dëme të shumta materiale.

Pas stuhive të erës dhe rrebeshit të shiut, banorët e Ferizajit, Kaçanikut dhe Vitisë dhe zonat rreth tyre janë përballur me dëme të shumta materiale, pasi uji u është futur brenda shtëpisë.

Pavarësisht ndërhyrjes dhe punës së ekipeve të emergjencës, gjendja ka qenë mjaft e rëndë në tre qytetet e sipërpërmendur.

Siç shihet edhe nga fotot uji ka përmbytur totalisht rrugët, ndërsa për shkak të erërave të forta janë rrëzuar dhe disa pemë, por fatmirësisht nuk ka patur njerëz të lënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *