Aferat në Bashkinë e Tiranës dhe goditjet e SPAK-ut, Erion Veliaj merr vendimin ekstrem

Kryebashkiaku Erion Veliaj, është një produkt mediatik, ndaj për shumëkënd ka qenë i çuditshëm fakti se sot ai ka marrë vendimin ekstrem për të mbyllur “Instagramin” e tij.

Llogaria e tij zyrtare në “Instagram”, me më shumë se 385 mijë ndjekës nuk shfaqet askund në rrjetin e njohur social, ku Veliaj ishte shumë aktiv duke zhvilluar propagandën e tij, për t’i hedhur hi syve publikut nga korrupsioni galopant që ka përfshirë Bashkinë e Tiranës.

Ende nuk dihet zyrtarisht se çfarë ka ndodhur me llogarinë e Veliajt në “Instagram”, por ky zhvillim vjen në kohën kur SPAK ka sekuestruar disa pasuri të ish-drejtorëve të Veliajt, mes tyre kompaninë “5D” dhe hotelin luksoz që po ndërtohej prej tyre në Durrës.

Kujtojmë se një punonjëse e kësaj kompanie, ka konfirmuar se pronar i hotelit është Erion Veliaj. Ndërkohë, një ditë më parë, kreu i opozitës, Sali Berisha denoncoi se SPAK ka firmosur urdhër-arresti për Veliajn dhe vëllain e tij, por më pas është tërhequr.

Kjo lëvizje e Veliajt, vjen pikërisht në një moment ku rrjetet sociale janë shndërruar dhe në “ushqim” për SPAK, për të hulumtuar e zhbiriluar rreth çështjeve në hetim.