Demiral shënoi dy gola në fitoren e Turqisë, Heidi Lushtaku nuk mban dot emocionet në tribunë (Foto)

Futbollisti turk ka treguar një paraqitje fantastike për kombëtaren turke në ndeshjen ndaj Austrisë, në ndeshjen e vlefshme për 1/16-ën e kampionatit evropian EURO 2024.

Turqia është kualifikuar tashmë, Me dy golat e Demiral dhe do të përballet në çerekfinale me Holandën.

Në tribunë s’kishte se si të mungojë përkrahja e bashkëshortes së tij, modeles së njohur shqiptare, Heidi Lushtaku.

Ajo ka festuar me plot emocion golin e Demiral, bashkë me djalin.