E mbani mend Adnan Januzajn? Ja çfarë është duke bërë ai tani (Video)

Adnan Januzaj mund të jetë shembulli më i mirë i një futbollisti (shqiptar) që pavarësisht “hype”-it, rezulton një zhgënjim i madh.

Futbollisti pati një karrierë të komplikuar, ndërsa askush nuk i harron lutjet publike që shqiptarët i bënin që ai të vishte fanellën kuq e zi.

Megjithatë ai zgjodhi Belgjikën, duke zhgënyjer jo pak bashkëatdhetarë. Ai sot luan me Sevilla FC në Spanjë dhe vlera e tij si lojtar ka rënë nga 15 milionë euro në 3 milionë euro.

Së fundmi ai është shfaqur si rrallë herë në një dasmë tradicionale, duke i rënë tupanës. Në internet nuk kanë munguar as ironitë ndaj tij.