/E rëndë/ 19-vjeçari sυΙmohet për υdekje në rrugë

E rëndë/ 19-vjeçari sυΙmohet për υdekje në rrugë

Një student 19-vjeçar ka humbur jetën në Mançester, Britani, pasi u sulmua nga një person i panjohur teksa p kthehej në shtëpi nga festë.

Ngjarja ka ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme, në zonën Fallowfield. 19-vjeçari u gjet i mbuluar nga gjaku pasi ishte goditur disa herë me thikë, ndërsa u dërgua me urgjencë në spital. Megjithatë, nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të mara.

Autoritetet deklaruan se bëhet fjalë për një grabitje, por ende nuk ka një të dyshuar. Nga ana tjetër, banorët e lagjes dhe fqinjët e të riut treguan se dëgjuan disa të bërtitura tmerruese, ndërsa më pas u gjet trupi i studentit.