Ekzekutohet biznesmeni grek, ishte në makinën e bashkëpunëtorit të tij në biznes

Makinën që drejtonte ia kishte marrë hua bashkëpunëtorit të tij në biznes – Autori është larguar me motor – Në vendngjarje janë gjetur tetë gëzhoja.

Policia është vënë në alarm mëngjesin e së martës, për një incident me armë zjarri të ndodhur në Psikiko. Sipas informacioneve, një person ka mbetur i vrarë teksa ndodhej brenda makinës së tij.

Agresori duket se ka kaluar pranë automjetit – një makinë BMV ngjyrë gri -, ndërsa ishte në një motoçikletë, hapi zjarr dhe më pas u largua me shpejtësi.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e Psychikos, rreth orës 8:30. Në vendngjarje policia ka gjetur tetë gëzhoja të një arme zjarri.

Sipas informacioneve ekskluzive të “Zuglas “, viktima është vrarë jashtë një biznesi, të cilin e kishte në pronësi të përbashkët me një person tjetër, të quajtur “SKS SURVEY OE – TH. KECHROLOGOS – P. STATHIS OE”, i specializuar në ” inxhinieri dhe konsulencë teknike të ngjashme. Viktima është P.X.S.

Makina në të cilën lëvizte viktima duket se i përket partnerit të tij në biznes dhe ai e kishte marrë hua për arsye të panjohura. Vrasja është cilësuar mafioze nga EL.AS., e cila nuk përjashton që objektivi të ketë qenë bashkëpunëtori dhe jo viktima.

(Balkanweb)