Gjarρëri i kαfshoi bυzën, 2-υjeçarja hakmerret duke i nguΙur dhëmbët dhe e υret në vend

Ngjarje e pazakontë në Turqi. Një vajzë, vetëm 2-vjeçe, ka vrarë një gjarpër në shenjë hakmarrjeje pasi ai e lëndoi duke e kafshuar me dhëmbë në buzë.

Vogëlushja, e identifikuar me inicialet S.E., po luante në kopshtin e pasmë të shtëpisë së saj në fshatin Kantar, në Bingol, Turqi, kur britmat e saj u dëgjuan nga fqinjët.

Ata nxituan për të ndihmuar vogëlushen, por sapo shkuan atje zbuluan se ajo kishte një gjarpër (50 cm) të shtrënguar në gojë dhe një shenjë kafshimi në buzën e poshtme.

Pasi gjarpri ngordhi, fqinjët i dhanë ndihmën e parë vajzës dhe thirrën menjëherë mjekët.

Vajza e vogël u dërgua me urgjencë në Spitalin e Fëmijëve Bingol dhe tani është në gjendje më të mirë.

Babai i saj Mehmet Ercan, i cili ishte në punë kur gjarpri kafshoi vajzën e tij thotë:

Allahu e ka mbrojtur, me të vërtetë. Fqinjët tanë më kanë thënë se gjarpri ishte në dorën e fëmijës tim, ajo po luante me të dhe më pas e kafshoi. Pastaj ajo ka kafshuar gjarprin si reagim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *