Horoskopi  për  ditën  e  sotme, e enjte 11 korrik 2024

DASHI

Do të mbeteni një nga shenjat më të fuqishme dhe më të preferuara të zodiakut të kësaj periudhe. Gjatë orëve të fundit, ju jeni çliruar nga marrëdhëniet që nuk funksiononin dhe keni forcuar ato të mira!

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, prej javësh jeni lodhur duke dëgjuar justifikimet e të tjerëve dhe keni vendosur të distancoheni nga shumë njerëz, veçanërisht nga ata që ju kanë tradhtuar. Beqarët do kenë mundësi të takojnë persona të rinj.

BINJAKËT

Hëna në katror mund të sjellë shumë vështirësi. Mund t’ju duhet të sqaroni disa pyetje pa përgjigje. Nëse nuk ndiheni mirë gjatë kësaj kohe, sigurohuni që të gjeni një ideal që mund ta ndiqni.

GAFORRJA

Ju është dashur të punoni shumë në këto muajt e fundit, por Dielli dhe Venusi në shenjën tuaj po ju japin energji të madhe. Mundohuni të mbani të ndara jetën tuaj të punës dhe ndjenjat.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, jeni kaq karizmatik kohët e fundit sa është vërtet e vështirë të mos e vini re. Ju kulloni një bukuri të pamohueshme që do t’ju duhet të përdorni për të marrë atë që dëshironi, qoftë punë apo dashuri. Dashuri? Jeta juaj e dashurisë po pret që ju të bëni hapin e parë.

VIRGJËRESHA

Hëna do të jetë ende në shenjë. Do të jeni më të hapur dhe të disponueshëm ndaj të tjerëve. Marsi aktiv ofron avantazhe shtesë që mund të jenë të dobishme nëse dëshironi të filloni diçka nga e para. Me këtë qiell astrologjik duhet të përpiqeni të rrezikoni diçka pa frikë të veçantë.

PESHORJA

Po rikuperoheni pas një periudhe të komplikuar. Vështirësitë me të cilat jeni përballur kohët e fundit ju kanë shtyrë të ndërtoni një mburojë mbrojtëse për t’u mbrojtur nga njerëzit që do të përpiqeshin t’ju lëndonin dhe të bllokonin. Keni mundësinë, më në fund, të merrni vëmendjen e duhur nga partneri juaj.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, falë aspekteve të favorshme të Hënës do të ndiheni shumë më mirë. Në dashuri do t’ju duhet të përballeni me një Venus disonante që preferon aventurat e përkohshme sesa marrëdhëniet e qëndrueshme dhe të qëndrueshme. Mos nxitoni për të mbyllur marrëveshje.

SHIGJETARI

Përpiquni të arrini hapin dhe gjeni kohë për të pushuar dhe rimbushur bateritë. Fatkeqësisht, disonanca hënore mund të shkaktojë pak lodhje. Nëse keni probleme në punë, rimbushni veten me dashuri.

BRICJAPI

Gjatë orëve të ardhshme të këtij korriku 2024 do të kuptoni se e keni lënë pas vetes situatën më të keqe. Keni hequr disa pesha nga stomaku, në këtë pikë askush nuk mund t’ju ndalojë. Nuk ka pengesa të pakapërcyeshme apo probleme të vështira për t’u zgjidhur.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, shumë njerëz të lindur në këtë shenjë po kalojnë një periudhë kontradiktash. Ndoshta duhet të mbroheni nga njerëzit që nuk donin më të mbështesin projektet dhe iniciativat tuaja. Duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje trupit tuaj, dashuria kërkon kujdes në këtë kohë.

PESHQIT

Hëna do të jetë në opozitë. Disa probleme mund të përsëriten, ndoshta për shkak të vështirësive financiare. Mos hezitoni të bashkëpunoni me njerëz që mund të mbështesin udhëtimin dhe përparimin tuaj tani.