Juventus nuk ndalet në merkato, kërkon talentin shqiptar dhe një brazilian!

Juventus ka nisur më shpejt nga çdo ekip tjetër italian përpjekjet për të sjellë pranë vete lojtarë të rinj e të talentuar për t’i sjellë “Zonjës së Vjetër” rezultatet e kërkuara.

Pas nënshkrimit me Douglas Luiz, gjuetia në merkato vijon për bardhezinjtë.

Siç raportojnë mediat italiane, Juventus tashmë interesohet për shqiptarin Mario Mitaj.

20-vjeçari i talentuar mund të transferohet nga Lokomotiva e Moskës për 12 milionë euro.

Një tjetër mbrojtës që është nën radarët e Juventusn është edhe braziliani Yan Couto.

Mario Mitaj / Lamine Yamal