Kam nje υ. ajzë dhe jαm e ρa m.αrtυαr,nuk kαm dαs.hnor mbi 25 υ jet,te gjithe me thon se….!!

Pershendetje faqja ma e mire ne rajon.. dua te shenoj edhe une shkr** per jeten time sepse krejt po befasohen me mua kur tju tregoh maspari qe i kam 50 vjet dhe jam aq e zoja por edhe qe krejt dashnort i kam gati 25 vjet ma te ri se une.

Une jam nje grua e pa martume pasi ma kan lendu burrin ne luft dhe e kam vetem nje vajze. Vajza u rrit u martu eshte tek burri vet dhe une jetoj vetem ne nje banes tvogel. Pasi me vdiq burri une mbeta keq sepse familja e burrit me perzuren me than nuk je me nuse jona siq bejn krejt shqiptart dhe une vendosa me be tpa munduren dhe ta gjej nje pune te mire pasi e kisha shkollen e lart te mbarume.

Une hina ne pune dhe punoja me nje rrog mesatare, mjaftonte sa per mu e vajzen qe ta kem nje jete tmire. Une per vete gjithmone e kam dit qe skam me mujt me jetu pa burr ne shtepi sepse jam shume terheqese, bile ndaqi me dit ma e mire jam une se vajza sepse vajza i ka ngja agjallarve te vet kurse une jam shum e bukur,

gjithmone kam qene edhe e re keshtu per qata burri me mur mua kur i kisha vetem 17 vjeqe sepse nuk dojke kerkush tjeter te me kete ne dore. Une jam shume e lumtur tani me jeten time sepse jetoj vet dhe nuk e kam askend afer qe te me gjykoj apo kritikoj se qfar bej ne jete time apo ne shtepin time qysh kam pas ma heret me kunata e urullija qurullija qysh thojm na kallabllak.

Prej se mu ka martu qika, dola nje nate me nje kolege te punes edhe mu afru nje djal rreth diku 25 vjet edhe mu ka prezantu. Fillimisht fillova me qesh sepse une mund te jem nena e tij edhe i thash djal ti sje per mu sepse une mund te jem nena jote.. ai me tha ti ende shpirtin e ki te re mos mendo qe nuk mundesh me terheq nje mashkull vetem per shkak te moshes sepse dashuria nuk njeh mosh. Haj medet thash vet me veti

ky fmija pom afrohet edhe nuk po kupton qe une vetem tgjenerates tem i kqyri jo aq te ri por gradualisht si vazhdoj nata e pash qe ishte shume i pjekur edhe shume i mencur… nuk e bente llafin e nje djalin 25 vjeq po shlir 40 ja kishe dhon trunit tij.. une u habita qe ka ksi rinij ende ne Ks qe e kan nje tru kaq te kfjellt edhe kaq te mar. Ai ma kerkoj numrin e telefonit edhe ate e kerkoj vetem shoqnisht.. ja dhash sepse mu dhimke amo kurr nuk e kom pas qellimin nfillim ta kem ndonje lidhje dashurie me to sepse ish puna e moshes qysh ish.


Gjdo nat me qonte SMS naten e mire gjumin e omel edhe shume SMS tjere tu me tregu se qfar pershtypje tmire i kom lan edhe qysh deshiron qe vetem un dhe ai te shkojm bashk ne Tirane per kafe… une pranova sepse isha e vetmume edhe kisha nevoj per dike qe te flas dhe te kaloj kohen me te por ne menyr shoqerore jo dashurie.

Ai kishte menduar ndryshe dhe me sjelljet e mira dhe veprat e gjestet e mira qe mi bente, rash ne dashuri me te.. Une aq shume u dashuruova ne te sa qe vendosem edhe te jetonim bashk… Normalisht, as nje familje nuk lejon djalin 25 vjet me marr grun e martume me fmi gati tu u bo gjyshe 50 vjet me marr per nuse kshtu qe lidhja jone mur fund aty edhe une vazhdova ne drejtim timin.

Por tasht eshte problem se kur po i shoh burrat te moshes tem aspak nuk me terhekin, jam msu tasht vetem me rinij 25 vjet dhe te posht.. nuk mund ta kem ndonje lidhje me dike qe eshte me i vjeter, nuk me lejon shpirti mrena sepse krejt po u plakshin po shpirti spo u plake…

Nuk di si tia bej apo si ta gjej une nje fat pa e kqyr moshen sepse krejt tmoshes time nuk jan aspak argetues kurse rinija ende e kan energjin pozitive kurse pleqt jo… Mos me gjykoni sepse po te ishit ju e vetmume 24 ore 7 dite ne javt edhe ju ndoshta njejt kishit vepru sikur une.