Moderαtorja shqiptare sfidon Blendin Fevziun, kërkon t’i marrë emisioηin “Opinion”

Moderatorja e njohur, Arjola Shehu, është bërë e njohur për publikun që pas prezantimit të emisionit “Tek Unë” në In Tv dhe më pas “Kush vjen për drekë” në Tv Klan. 

Ajo u largua muaj më parë nga televizioni Klan dhe aktualisht po prezanton spektaklin “Netët e klipit shqiptar”.

Mbrëmjen e djeshme Arjola i është përgjigjur pyetjeve të fansave në ‘Instastory’

ku ka zbuluar shumë të pathëna për veten por edhe ka treguar ëndrrën e saj që një ditë të prezantojë emisionin më të ndjekur politik në vend.

Teksa është pyetur se cilin emision do kishte dëshirë të drejtonte në Klan,

Arjola ka pu/blikuar foton e emisioni ‘Opinion’ të drejtuar nga Blendi Fevziu duke i habitur të gjithë.

Po kërkoηte shtëpinë e mikυt, djali nuk u bεson sγve çfarë sheh në Google Maps

Vajza qe shihni ne foto quhet Gjeren Yilmaz, eshte studente dhe peshon 45 kilogramë.

Ajo ka thyer rekord dhe i ka befasuar te gjithe kur për 23 minuta ka ngrënë 255 shishqebapë.

Paralelisht me ngrënien, Yilmaz ka pirë edhe tre gotë me ajran, dy shishe me ujë, ndërsa ka ngrënë edhe një sallatë.

Pronari i objektit hotelierik i cili ndodhet në qarkun Kepez, Ilyas Demir, kishte organizuar për klientët e restorantit një garë në ngrënien e shishqebapëve, ku ishin paraqitur 21 studentë.

Yilmaz theu rekordin dhe si shpërblim mori një telefon celular në vlerë prej 5.000 lira (rreth 870 euro), ar në vlerë prej rreth 55 euro dhe të drejtën për ushqim pa pagesë në periudhën e ardhshme katër mujore.

Fituesja e garës tha se ishte paraqitur për të për gën jes htru ar të gjithë ata të cilët e në nvle rëso nin nga shkaku i peshës trupore që ka.

“Kam ngrënë rreth 4 kilogramë mish. Për një orë shtova në peshë, megjithatë do të thyej përsëri rekordin tim”, tha Yilmaz.

Ajo nuk befasoi vetëm pronarin e restorantit, por edhe garuesit e tjerë. Pronari i restorantit, Demir rikujtoi se rekordin, tashmë të vjetër, e mbante Busra Canimoglu, e cila për 18 minuta kishte ngrënë 194 shishqebapë.

“Në kategorinë për meshkuj, do t’i ndajmë çmimin atij i cili do të konsumojë mbi 300 shishqebapë”, tha ai. 

Shυmë pak nj erez e dinë: ja cila është mοs ha kur f emrα ‘ç mεndet’ po nuk kreυ mαrred henίe..!!

Ndoshta pjesa më e madhe do të mendojnë se bëhet fjalë për vajzat e reja që janë rreth të 20-tave, por jo!

Zbulime të shumta kanë dalë në përfundimin se femrat janë shumë më të interesuara për s.e.ks, në të 30-tat dhe 40-tat e tyre. 

Edhe pse këto ishin rezultatet, hulumtuesit gjithashtu kanë vënë re se tek femrat e kësaj moshe në krahasim me të kaluarën ka rënë shumë siguria në shtrat.

Si pasojë e frikës nga menopauza e hershme, gratë bëhen më të frustruara dhe duan më pak s.e.ks, por përsëri dëshira për marrëdhënie dominon tek mosha 30-40 vjeç.

Pothuajse 75 % e femrave të anketuara kanë qenë të frikësuara nga menopa uza dhe po e njëjta shifër

e grave që kanë arritur në me.nopauzë kanë deklaruar se i ka penguar në marr ëdhënie. 

Fε mra, bëni këto g jëra e mαshkυΙΙi do t’ju b jerë në gjυn jë ama nυmrin 4 dυhet ta vesh në ρr aktikë me k υjdes

Jοshja është një lojë dhe në dαshuri fiton kush largohet, ne e dimë këtë shumë mirë.

Le të mësojmë se si ta mbash një mashkull të lidhur pas vetes, këtu janë 5 kës hilla se sit a bëni këtë:

“Historitë e pamundura” na tërh eqin, ato paksa të paqarta dhe të vës htira na mag jepsin, por edhe burrat nuk janë të im unizuar ndaj këtij rregulli tërheqës.

Si të bëjmë që një mashkull të çme ndet pas nesh? Mos thuaj “po” menjëherë:A ju ka kërkuar të dilni?

Mos e pranoni menjëherë dhe lëreni të “vuajë pak”. Pretendo se je e zënë, por lini shpresën që ju do të mund ta lironi veten një moment tjetër.

Mos e jepni veten menjëherë:Ne nuk po flasim për një truk moral, por për një lojë me dinakëri.

Silleni në maje dëshirën e tij, e do të jeni në gjendje të kuptoni se sa është i gatshëm të presë që t’ju ketë.

Tregojeni veten të pavarur:Mos u ngjitni pas tij, lëreni të kuptojë se jeta vazhdon edhe pa atë.

4.Provokoni pak xhelozi:Mashkulli të ndjek kur sheh se mund të të “vjedhin nga pjata e tij”, ai lufton për atë që dëshiron.

Bëhuni jos hëse: Jos hja është një lojë që meshkujt me të vërtetë e pëlqejnë. Ngac mojen atëi me shikime dhe fjalët tuaja. 

“Më υjen tυrρ që jam shqiptare”, Grυαja nga Berαti shρέrthen: Kisha FAT që u mαrtουa me një italian

“Paragjykími është një qëndrim i pabazuar, një mënyrë mendimi e ngurtë dhe zakonisht negatíve ndaj dikujt e diçkaje”.

Ky është përkufizimi më i plotë sipas socíologëve dhe psíkologëve për paragjykímin, fenomen i cili në vendin tonë manifestohet gjerësisht. 

Një grua nga Shqipëria ka ndarë një histori të sajën në redaksinë e JOQ Albania, ku tregon se si miku i saj italian tallej me vendin tonë, por edhe me femrat në moshën mbi 45-vjeçe.

Sipas qytetares, italiani kishte ardhur të vizitonte Beratin dhe ajo e ka shoqëruar, por paragjykímet dhe ofendimet e tij ndaj grave shqiptare linin vërtetë për të dëshiruar.

Ajo tregon më tej se i tha mikut të saj se femrat shqiptare janë të vuajtura pasi marrin rroga qesharake dhe nëpërkëmben.

Por ajo që i ka bërë më shumë përshtypje qytetares është komenti, që ka bërë një grua shqiptare, e cila kishte prenotuar një dhomë në të njëjtin hotel ku kishte prenotuar edhe miku i saj italian.

Gjatë një bisede të shkurtër me burrin italian, gruaja tregon se bashkëatdhetarja e saj, rreth 45-vejçe, filloi të shante Shqipërinë dhe njerëzit këtu.

Ajo tregoi se ndihej me fat që ishte e martuar prej 17 vjetësh me një burrë italian dhe kishte shpëtuar nga Shqipëria.

Grυaja në haII të madh: Fqinjët e b. ëjnë ρara sγve të mi, nuk di çfαrë të bëj!

Cfarë do të bënit sikur të hapnit perden e dritares dhe përballë të shihnit fqinjët tuaj që dëfrehen në një marrëdhënie intime?

Këtë pyetje ka shtruar një grua dhe një nënë në rrjetin social “Mumsnet”.

Ajo ka treguar se nga dritarja e xhamit të saj ka parë një ç/ift të ri teksa kr/yenin m/arrëdhënie në banjon e banesës së tyre përballë.

Gruaja, tregon se ka një fëmijë 8 vjeç dhe ka frikë se edhe ai do shikojë skenën e papërshtatshme.

Kështu, ajo shtroi pyetjen ne rrjetin social duke kërkuar një mendim. Sugjerimet në fakt kanë qenë të ndryshme.

Disa i thoshin që ti linte të qetë fqinjët. Të tjerë sugjeruan që ti takonte e t’ua thoshte shqetësimin,

ndërsa të tjerë shkruan se duhet ti fuste një letër anonime nën derën e fqinje, ku ti shpjegonte situatën. 

Ajo është sht atzαnë, po ai do nga mb raρa, zbυΙohet e υërteta e hϊd hur e këtγre çί fteυe…!!!

Marrëdhënia s e ksuale gjatë nëntë muajve të sh tatzanisë është krejtësisht normale e madje rekomandohet qe te forcohet sa më shumë marrëdhënia në çift.

Nëse shtatzënia vazhdon në mënyrën më të mirë dhe nuk ka probleme ju duhet të flisni me gjinekologun nëse mund të kryeni s eks a nal.


Por s e ksi a nal mund të bëhet, pasi më parë të dini çfarë rr e ziqesh ka.

Nëse nëna gjatë periudhës së sh tatzanisë ka probleme me k apsllëkun është më mirë që ta shmangni.

Një element tjetër i rëndësishëm që duhet marrë parasysh është marrja e infeksioneve.

Ndodh që b akteret nga r ektumi mund të arrijnë lehtë në v aginë.P enetrimet a nale në shtatzëni nuk rekomandohen vetëm në disa raste:

Nëse keni rr ezik për të abortuar, nëse keni lindje të parakohshme, nëse keni gj a kd erdhje dhe nëse shtatzania juaj është në rr ezik.

“I frϊkshëm, më niste mesazhe në 3 të natës”, Manushi zbuIon “dίυorcin” me Edi Ramën

Moderatori Edi Manushi ka folur për “Dilema Sociale” për marrëdhënien e tij me kryeministrin Edi Rama dhe njohjen mes tyre.

Autori dhe moderatori i “E Diell”, i cili dikur ka punuar me kryeministrin ka zbuluar detaje sesi përfundoi bashkëpunimi i tij me të. 

Sipas Manushit, Rama i niste sms në 3 të natës, gjë e cila nuk përshtatej me ritmin e tij të punës dhe të jetuarit, dhe për këtë shkak rrugët e tyre do të ndaheshin shumë shpejt.

“Të punoje me Edi Ramën ishte e fr ik shme.

Atëherë sa kishin dalë celularët dhe ishte i fr i kshëm më mesazhe. Shkruante në 3 të natës, një lloj ritmi që nuk përshtatet me mënyrën time të jetesës.

Unë i ktheja përgjigje në mëngjes. Aty më tha rrugët tona nuk bashkohen dhe nuk punuam më bashkë”, u shpreh Manushi.

Ndërkohë, i pyetur nga prezantuesi Eno Popi se çfarë mendimi ka për Edi Ramën në pozicionin e kryeministrit, ai u shpreh se ka krijuar një imazh kulti te vartësit e tij. 

Shumë pak njerez e dinë: ja cila është mos ha kur f emra ‘çme ndet’ po nuk kreu marred henie

Ndoshta pjesa më e madhe do të mendojnë se bëhet fjalë për vajzat e reja që janë rreth të 20-tave, por jo!

Zbulime të shumta kanë dalë në përfundimin se femrat janë shumë më të interesuara për s.e.ks, në të 30-tat dhe 40-tat e tyre.

Edhe pse këto ishin rezultatet, hulumtuesit gjithashtu kanë vënë re se tek femrat

e kësaj moshe në krahasim me të kaluarën ka rënë shumë siguria në shtrat.

Si pasojë e frikës nga menopauza e hershme, gratë bëhen më të frustruara dhe duan

më pak s.e.ks, por përsëri dëshira për marrëdhënie dominon tek mosha 30-40 vjeç.

Pothuajse 75 % e femrave të anketuara kanë qenë të frikësuara nga menopa uza dhe po e njëjta

shifër e grave që kanë arritur në me.nopauzë kanë deklaruar se i ka penguar në marr ëdhënie.

Une jam e mαrtυαr por e dυa koΙegun e ρυnes, Nυk ρo di si tjα b. ëj

Po kaloj nje kohe shume te veshtire. un jam 40 vjeçe dhe Zoti mi ka fal 3 engjej të bukur.me burrin jetoj qete dhe gëzueshëm pa probleme.

Para 5 viteve në pune u dashurova me kolegun e punes. tash e di që po mendoni keq per mua. por mos mendoni qe jam e pandershme.

Un jam martuar 27 vjece pa përjetuar ndonjë histori dashurie apo marrdhënie me dike. 

Jam rritur në familje të mrekullueshme. ajo dashuri me erdhi ashtu si i vjen njeriut sëmundja ose vd.ekja. ate lidhje e kam shijuar pak në fillim sa ishim koleg.pastaj unë u largova nga ajo pune por lidhja vazhdoj për 5 vite.

Shiheshim rrallë e për mall.por lidhja erdhi e u ftoh nga ai.edhe ai ndërroi pune dhe u largua pothuajse fare. shkruanim rrallë e takoheshim 2 -3 herë nd vit.une e doja shumë.

por nga sjellja e tij fillova të dyshoj që ai nuk me ka dashur kurr.dhe kur un i thash ai ka vendosur të ndahet nga unë.edhe ai është i martuar. jemi moshatar. unë po e vajtoj dashurin time tashmë. ai ka vendosur të ndahet përfundimisht.

e pranoj që i jam lutur të kthehemi si me pare por me Ai po tregon burrërin me mua.dikur me lutej ai mua dhe pranova.tash po i lutem une dhe ai po me braktis zemra me është thyer keq.

Un asgje tjeter nuk po i kerkoj vetem qe dua ta kem saher te dua un,as nuk dua ta pengoj ne martes pasi qe edhe un jam e martuar por vetem

kam deshir te dal dhe te kenaqem me te e dua jasht mase shum ne anen tjeter burrin nuk e dua hiq thjesht e shoh aty si nej burr shtepije dhe asgje nuk me terhek nga ai,

po ta kisha ndegju nje keso lloj historie me heret do e akuzoja femren e do e quaja k*** por nuk qenka ashtu sepse nuk kemi faj edhe pse jemi te martuar edhe pse jam e martuar un e dua tjeter kend nuk e

shoh te arsyeshme te ndahem nga burri sepse esht von tash por me e tr.adhtu pse jo kur zemra e don nje person tjeter jeta nuk po te tregojka kurr se qfar

po te gjejka mas sa vitev mos thuni kurr as ju se kshtu ni shokut tem qe e ka dasht nje femer kur kan qen ne shkoll te mesme edhe u paten nda per 15 vjet. 

Skan pas kurrfar kontkati po tash nuk munen me u qkoq prej njoni tjetrit edhe pse ky shoku osht i martum e ajo femra jo po ajo osht shum e mir

se i ka thon qe nuk du me te bo probleme me grun tane se ajo nuk e meriton me vujt e po du me ju thon qe dashnija sti vet letrat

sikur mu qishtu,ju lutem mos me gjykoni vetem me thoni si ta kaloj kete vuajtje. Ju faleminderit qe e lexuat historinë time shkurt. Zoti u ndihmoft kudo që jeni.