Përgjimet, mjekja: Ka tre Alketa tek Onkologjiku, por unë jam profesoreshë doktoreshë

Mjekja e spitalit Onkologjik, Alketa Pere (Ymeri) ka dalë me një version tjetër pasi u njoh me masën e sigurisë që caktoi për të Gjykata e Tiranës.

Në një prononcim të shkurtër për mediat pasi doli nga Gjykata, mjekja tha se janë “3 Alketat” e spitalit Onkologjik,dhe diferencën e bëri tek vetja duke theksuar se mbante titullin “profesoreshë doktoreshë”.

“Nuk isha unë Alketa, po ishte Alketa administratoja. Është tjetëëëëëëëëëëëëëër, Alketa Ilo, është administratorja. Janë 3 Alketa në spitalin Onkologjik. Është Alketa Ilo, Alketa Shtëmbari dhe doktoreshë profesoreshë Alketa Ymeri (thotë për veten)“, tha ajo