PETRIT VASILI: KJO QEVERI DHE EDI RAMA KANË RËNË, TANI DUΗEMI NE QË TA ΒËJMË KËTË VEND

Petrit Vasili ka kërkuar dorëhqejen e qeverisë “Rama”.

Nënkryetari i LSI shprehet se shteti tashmë ka rënë plotësisht.

Ndër të tjera ai shkruan:

Qeveria te ikë, Shteti ka rene plotesisht, shpartallohet qellimisht sherbimin on-line!

Qellimet e mbrapshta te qeverise fusin duart te sherbimi publik on line.

Vetem pak kohe me pare Edi Rama çirrej e bertiste per funksionimin perfekt te ketij sherbimi.

Pas publikimit te skandaleve shume te renda korruptive, ” papritmas’ sherbimi on line bllokohet nje te djele vere.

Asnje shqetesim nuk pati dhe asnje mase nuk u mor nga Rama dhe Qeveria kur miliona te dhena dolen rrugeve qe nga kartat e identitetit, rrogat e qytetareve, targat e makinave, numrat e telefonit.

Shteti ka rene totalisht ndaj kryeministri dhe qeveria duhet te dorehiqen urgjentisht ne bllok.

Asnje element i sigurise kombetare nuk ekziston më dhe terrorizmi, krimi i organizuar dhe trafikantet i kane te gjithe keto te dhenat ne duart e tyre.

Te gjitha dokumentet e hedhura ne sistem jane duar te te korruptuarve, qe mund te zhdukin çdo lloj dokumenti qe duan.

Te gjitha sherbimet per qindra mijra e miliona qytetare brenda dhe jashte vendit jane bllokuar.

Shteti ka rene perfundimisht qeveria nuk mund te rrije asnje sekonde me tej”, shkruan Vasili.