Sυρergol nga gjγsmëfusha e tij, mesfushori shqiptar i “shtαng” të gjithë në Gjermani (Video)

Florent Muslija ishte protagonist absolut në sfidën midis Paderborn dhe St. Pauli në Bundesliga 2, me mesfushorin e Kosovës që realizoi një supergol nga gjysmëfusha e tij.

Ishte vetëm minuta e 8’ e ndeshjes, kur Muslija pa një dalje të portierit nga porta dhe provoi me një gjuajtje nga më shumë se 50 metra për të shtangur rivalët, me topin që përfundoi në rrjetë.

Një gol që mori vëmendjen e Gjermanisë, që edhe pse me rezultatin përfundimtar që shënoi 2-2, sërish për Muslijën ai gol vlen sa një fitore.

https://twitter.com/FootballKosovo?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1715690547443028072%7Ctwgr%5E99c8d94aca29341322d29370279f0021638f481d%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fshqiperia-ime.com%2Fsupergol-nga-gjysmefusha-e-tij-mesfushori-shqiptar-i-shtang-te-gjithe-ne-gjermani-video%2F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *