Tërmet i fortë pranë Shqipërisë, ja magnituda dhe epiqendra

Një tjetër tërmet i fortë ka goditur Kretën para pak minutash, duke qenë i treti brenda dy ditësh me magnitudë mbi 4.

Forca e tërmetit ka qenë 4.2, me thellësi fokale 10 kilometra.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 44 kilometra nga Asimion.

Në media nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.