“Unë jam zot shtëpie!”/ Shqiptari i dehur rreh grυan, 3 fëmijët dalin në rrugë! Kërcënon me υdekje policët

Një 42-vjeçar shqiptar është vënë në pranga nga policia italiane, pasi ka kërcënuar dhe fyer policët dhe më pas ka tentuar t’i godasë.

Gjithçka nisi me një denoncim pasditen e së enjtes, ku shqiptari u denoncua nga kunata pasi po zihej me motrën e saj.

Mediet italiane bëjnë me dije se burri ishte në gjende të dehur. Policët i ranë në mënyrë këmbëngulëse ziles së derës dhe në momentin që e hapi shqiptari dukej i inatosur.

Ai shqiptonte vazhdimisht fraza të pakuptimta dhe përsëriste se ishte ai zoti i shtëpisë.

Shtëpia e tij ishte përmbysur dhe nuk kishte njeri brenda. Gruaja e tij së bashku me tre fëmijët u gjet nga agjentët në rrugë duke qarë.

Ajo tha se burri ishte kthyer në shtëpi i dehur dhe mes tyre kishte lindur një debat i ashpër që më pas e kishte detyruar të largohej nga shtëpia me fëmijët.

Në momentin e arrestimit 42-vjeçari sulmoi policët. Madje rrugës për në komisariat ai vazhdoi t’i kërcënonte efektivët me vdekje.