VIDEO/ Boksieri Tyson Fury i kthehet sërish alkoolit, zvarritet në rrugë i dehur

Tifozët e boksit kanë shprehur shqetësimin e tyre për Tyson Fury pasi ai u filmua duke u shoqëruar nga një lokal në qytetin e tij të lindjes, Morecambe, përpara se të rrëzohej në trotuarin jashtë.

Pamjet tashmë janë bërë kudo virale në rrjetet sociale, ku nuk ka munguar as zhgënjimi për gjenjden e mjerueshme të 35-vjeçarit.

Kjo vjen vetëm disa javë pasi ai pësoi humbjen e tij të parë profesionale kundër Oleksandr Usyk në Arabinë Saudite.

Një burim i tha The Sun se Fury ‘kishte pirë shumë dhe nuk po ndihej mirë’ pas festës me miqtë dhe fansat. 

Britaniku kaloi pothuajse tre vjet jashtë ringut pasi mundi Ëladimir Klitschkon në 2015, ndërsa ai iu kthye alkoolit dhe dhe vuajti një betejë të gjatë me shëndetin e tij mendor.

“Kjo është vërtet e trishtueshme për t’u parë duke marrë parasysh problemet që ai ka pasur në të kaluarën. Shpresoj se ai nuk do të shkojë përsëri në një rrugë të errët”, postoi një fans në X.