December 6, 2023
Lajme

52-υjeçarja Iezhjane s’e duron dot më bas.hkëjetυesin itaIian, ja çfαrë i b. ën ai

Një 52-vjecare në Lezhë nuk ka duruar dot më dhe ka kallezuar penalisht bashkëjetuesin e saj italian.

Arsyeja sipas saj eshte se ky i fundit e dhunonte psikologjikisht.

Mësohet se çifti kishte disa kohë që bashkëjetonin dhe se së fundi, gruaja 52-vjeçare nuk i ka duruar dot skenat e xhelozisë së italianit dhe e ka paditur në Komisariat.

Ajo mori urdhër mbrojtje.

Njoftimi nga Komisariati i Policisë Lezhë

Më datë 21.07.2022, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen P.S, vjeç 52.

Pasi bashkëjetuesi shtetasi italian G.P, vjeç 71 ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj.

Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësorë Lezhë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *