Aksident “zinxhir” në aksin Elbasan-Peqin, zbardhen detajet e para

Një aksident i trefishtë është regjistruar pasditen e sotme në afërsi të zonës së Bradasheshit, në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Sipas raportimeve dy automjete dhe një kamion përfshirë në aksident ku janë përpalasur me njëri-tjetrin.

Sipas informacioneve paraprake nuk ka të lënduar dhe ka vetëm dëmë materiale.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për të zbardhur shkaqet e aksidentit.