December 1, 2023
Lajme

Atentαti brenda lokalit në Shkodër, babai identifikόn 19 υjeçarin e υrarë dhe telefonon nënën e tij (EMRI)

Erjon Xhenjo raportohet se është i riu që ka mbetur i vdekur mbrëmjen e sotme në lagjen Kiras të Shkodrës. Ai është identifikuar nga një nga familjarët e tij, i cili është nxjerr jashtë lokalit nga efektivët e Policisë, në gjendje të rëndë emocionale.

Autorët janë të paidentifikuar dhe sipas dëshmitarëve, kanë qenë dy dhe janë afruar pranë lokalit ku ndodhi ngjarja me motor. Atentati vjen vetëm pak minuta pasi ka përfunduar ndeshja Vllaznia-Kastrioti në stadiumin e Shkodrës “Loro Boriçi”.

Vrasja ka ndodhur në ambientet e lokalit që shikoni në foton e mësipërme, shkruan newsbomb.al. Trupi i viktimës është ende aty, ndërsa e gjithë zona është rrethuar me shirit skenë krimi. Lagja e Kirasit është ndër më të populluarat në Shkodrës.

Nuk dihet nëse kemi të bëjmë me një konflikt të çastit në ambientet e lokalit, apo për një hakmarrje. Hetuesit janë duke marrë në pyetje dëshmitarët që kanë qenë në vendngjarje, për të zbuluar më tepër detaje rreth saj.

Shkoder: Lokali ku ndodhi vrasja – policët mbajën babain e viktimës

Në pjesën e rrugës ku kanë qëndruar autorët e armatosur, janë gjetur të paktën 10 gëshoja, çka tregon se 19 vjerçari është qëlluar me breshëri. Në bulevardin “Bujar Bishanaku” ka mbërritur dhe vetë kryepolici i Shkodrës, Hamdi Fjora.

Babai i të riut ka shkuar në ambientet e lokalit dhe i dërrmuar u ka konfirmuar policëve se viktima ishte djali i tij. Ai është shoqëruar me pas jashtë lokalit nga Policia dhe ka nxjerr telefonin, për të njoftuar bashkëshorten se djali i tyre kishte humbur jetën.

“Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të autorëve, të cilët janë larguar me një motoçikletë. Në lagjen “Guerrile” është gjetur nje motoçikletë duke u djegur dhe një armë zjarri pistoletë, që dyshohet se janë përdorur nga autorët”, njofton Policia e Shkodrës, ndërkohë që në kërkime është tashmë dhe FNSH-ja.

Makina e morgut largon trupin e te riut, Shkoder

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *