November 30, 2023
Lajme

Ndahet nga jeta ish-kryetari i bashkisë të qytetit shqiptar

Ish-kryebashkiaku i Mamaliaj Syrja Hyseni ka ndërruar jetë pasditen e kësaj të diele, shkruan newsbomb.al. Lajmi i trishtë bëhet me dije nga miq të mësuesit të dalluar në qytetin jugor.

Ikja e tij e parakohshme nga jeta ka pikëlluar familjarët, të afërmit dhe të gjithë banorët e Memaliajt, të cilëve ai u shërbeu sa ishte kryebashkiak, por dhe si arsimtar.

“Lajm i trishtueshëm nga miq dhe bashkëqytetarët memaliot për ndarjen e parakohëshme nga jeta të mesuesit dhe intelektualit të nderuar, ish kryetarit i Bashkisë Memaliaj, Prof. Syrja Memo Hyseni.

Ngushëllime Familjes së Tij dhe të prehet në Paqe”, thuhet në njoftimin e ndarë në rrjetet sociale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *