Chelsea “nxjerr në ofertë” Armando Brojën, gazetari britanik “zbulon” të ardhmen e sulmuesit shqiptar

Chelsea duket se ka ulur çmimin për sulmuesin shqiptar Armando Broja, duke kërkuar tashmë 25 milionë paund, nga 50 milionë që kërkonte përpara se ta jepte te Fullhami për këtë sezon jo edhe aq të suksesshëm për të.

Megjithatë, gazetari sportiv britanik Ben Jacobs thotë se Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë, ndërsa zbulon edhe ekipet që janë në garë për të.

Si lëvizje surprizë, nuk përjashtohet as një ofertë nga arabët e Al-Shabab.

Ja çfarë shkruan ai në rrjetet sociale:

Armando Broja pritet të largohet nga Chelsea këtë verë, por nuk do të kthehet në Fulham.

Wolves, Crystal Palace dhe Everton janë tre klube të interesuara në Premier League.

Monako dhe Milani të dy ndjekin Brojën gjithashtu.

Broja gjithashtu i hapur për një lëvizje saudite. Al-Shabab e ka parë atë në të kaluarën.

25 milionë paund janë ato që klubet po konsiderojnë, pavarësisht se Chelsea e vlerëson atë në dyfishin e asaj përpara huazimit të tij në Fulham.