December 1, 2023
Lajme

E fundit: Të shtëna me armë, raportohet për pesë të vdekur

Pesë persona u vranë nga të shtënat që shpërthyen në Raleigh, kryeqyteti i shtetit amerikan të Karolinës së Veriut,

duke përfshirë një oficer policie.

Policia e arrestoi të dyshuarin pasi mbylli një pjesë të qytetit dhe organizoi një gjueti masive që zgjati disa orë, raporton Reuters.

“Makthi i çdo komuniteti ka ardhur në Raleigh.

Ky është një akt i pakuptimtë, i tmerrshëm dhe shkatërrues i dh unës që është kryer,” tha guvernatori i Karolinës së Veriut Ray Cooper në një konferencë shtypi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *