Horoskopi për ditën e sotme, e Diel 7 Korrik 2024

Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox e diela pritet të jetë një ditë tjetër shumë e ngarkuar dhe e lodhshme e cila mund të sjellë pak stres. Megjithatë korriku vijon të jetë një muaj shumë përmbushës, ndaj mos e lini veten të pushtoheni nga frika se mos ia dilni dot, veçanërisht kur përballeni me ndonjë pengesë apo vonesë.

Demi: Hëna do të jetë në disonancë: është më mirë të mos përballeni me diskutime apo sqarime delikate, por të prisni javën e ardhshme. Bëni kujdes, korriku është një muaj që do të vërë në dyshim shumë marrëdhënie. Kjo nuk do të thotë që ju nuk vendosni t’i jepni fund një marrëdhënie pune ose emocionale në mënyrë të paqartë.

Binjakët: Këto janë ditë veçanërisht të mira për kontakte biznesi. Nga java e ardhshme do të keni mundësinë të kuptoni më mirë se si të përmirësoni profesionin tuaj. E hëna do të jetë një ditë shumë interesante, të premten mund të vijnë lajme të mira. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se nuk do t’ju duhet të merreni me polemika të vogla ose vonesa të bezdisshme.

Gaforrja: Është një kohë e mirë për t’i deklaruar se si ndiheni, një personi që është i rëndësishëm për ju. Gjithashtu kjo e diel është një ditë e dobishme për të folur me familjen, duke u marrë me sqarime delikate. Ky muaj do të ofrojë avantazhe për të gjithë të lindurit e shenjës që kanë arritur të mbjellin mirë në të kaluarën. Lajme të mira për punë po shfaqen në horizont.

Luani: Tani e tutje do të ndjeni një dëshirë në rritje për të qenë me të tjerët, për t’u takuar dhe për të dashuruar. Në javët e ardhshme yjet do t’ju shpërblejnë për të gjithë punën e bërë deri tani. Prisni kënaqësitë që nuk keni pasur deri më tani. Sigurisht, Marsi në shesh nuk ndihmon për të hequr qafe gabimet e vuajtura, inatet e vjetra.

Virgjëresha: Siç e parashikon horoskopi i Paolo Fox, të dielën gjërat do të jenë më mirë se ditët e fundit, por do të jeni gjithmonë shumë të zënë. Mes detyrave, përgjegjësive, projekteve të reja dhe kontakteve të biznesit, jeni shumë të zënë. Ju presin ditë fuqie dhe vendosmërie. Diçka e mirë mund t’ju ndodhë mes të martës së ardhshme dhe të enjtes.

Peshorja: Do të ketë nga ata që do të kenë të bëjnë me pjesët e fundit të zemërimit që u shfaqën në qershor. Nëse hasni në një person që është i vendosur t’ju thotë se çfarë të bëni dhe çfarë jo, do të dëshironi të rebeloheni. Me Hënën të favorshme do të bënit më mirë t’i lini gjërat të rrëshqasin dhe të shijoni këtë të diel, duke bërë diçka të këndshme dhe argëtuese. Marrëdhënie premtuese me Demin dhe Peshqit.

Akrepi: Po përjetoni një periudhë që premton kënaqësi të madhe dhe ide të mira. Sidoqoftë, duhet të përpiqeni të ndani punën nga dashuria. Nëse në punë ju duhet të zgjidhni punët e papërfunduara, në dashuri do të ketë rrezik të rrezikoni një lidhje. Kujdes i veçantë do të nevojitet.

Shigjetari: Korriku ju fton çdo vit për dashuri, për të bërë takime të reja. Këto janë ditë të dobishme për të deklaruar se si ndiheni për një person. Mundohuni t’i jetoni pasionet tuaja pa frikë, lëreni veten të tërhiqeni nga emocionet tuaja. Lajme interesante vijnë edhe në fushën e punës. Nëse duhet të takoni dikë, përpiquni ta bëni të hënën ose të martën tjetër.

Bricjapi: Sipas horoskopit të Paolo Fox, të dielën yjet do t’ju inkurajojnë t’i lini gjërat të rrëshqasin, veçanërisht nëse jeni mërzitur nga qëndrimi i dikujt. Kjo periudhë ju detyron të mësoni të keni më shumë durim dhe të falni të tjerët. Nuk mund të jetë gjithmonë e zezë apo e bardhë. Projektet e punës do të zvogëlohen.

Ujori: Duhet të mësoni të dalloni njerëzit që mund t’i besoni dhe ata nga të cilët është më mirë të distancoheni. Jo të gjithë janë besnikë. Është koha për të mësuar të bëheni më pak nënçmues. Tregohuni më të kujdesshëm me shpenzimet tuaja.

Peshqit: Tashmë në fillim të qershorit keni ndjerë se një situatë nuk do të shkonte ashtu siç dëshironit. Nuk jeni ju problemi, por keni rreth jush njerëz që ju sulmojnë. Ju jeni duke përjetuar kontraste me rrethinën tuaj. Nëse ndiheni të shqetësuar, do të bënit mirë të hiqni telefonin nga dora dhe të bëni një pushim të shkurtër.