February 26, 2024
Lajme

Kαρen duke kaluar në Angli! 3 shqiptarët rrezikojnë deri në 50 vjet bυrg, ja ku ishin fshehur (Emrat)

Tre shqiptarë dhe një belge rrezikojnë deri në 50 muaj burg pasi tentuan të kalojnë ilegalisht kufirin për në Britaninë e Madhe.

Gjykata e Bryzhit pritet të japë më 25 korrik vendimin ndaj 4 personave të cilët përmes furgonit të belges tentuan të hyjnë për në Angli.

Tre shqiptarë u zbuluan mes një grumbulli pikturash që gruaja nga Belgjika pretendonte se do t’i shiste në Angli.

Fugoni i Viviane V. u ndalua në Nieuëpoort, ku gjatë kontrollit u gjetën edhe tre shqiptarët dhe bashkë me ta edhe një fëmijë tre vjeçar.

Hetimet zbuluan se 36-vjeçari shqiptar Ermal L. mësohet se ka shoqëruar gruan belge në Drongen ku u takuan edhe me dy shqiptarët e tjerë, Hysen D. 35 vjeç dhe Basri A. 40 vjeç

Avokatët mbrojtës kanë kërkuar pafajësinë e tyre, ndërsa vendimi përfundimtar pritet të jepet më 25 korrik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *