Me këngë e brohorima! Shihni si u prit Kombëtarja Shqiptare e Futbollit në Gjermani (Video)

Përveç flamujve kuq e zi dhe simboleve të tjera kombëtare, në mbërritjen e ekipit përfaqësues në Gjermani, nuk munguan as këngët patriotike.

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit mbërriti pasditen e sotme në Dusseldorf, duke u bërë e para skuadër finaliste e Europianit që zbarkon në Gjermani. Menjëherë sapo mbërritën në aeroportin e Dusseldorf-it, kuqezinjtë u pritën në një atmosferë fantastike.

Ambasadorja e Shqipërisë në Gjermani, Adia Sakiqi, zyrtarë të UEFA-s, përfaqësues të lartë të aeroportit, por edhe disa fëmijë nga komuniteti shqiptar në Dusseldorf, mirëpritën të parët Kombëtaren Shqiptare, duke i uruar mirëseardhje dhe suksese në Kampionatin Europian.

Siç shihet edhe në videon më lart, fëmijët në kor brohorisnin “Albania”.

Menjëherë më pas Kombëtarja Shqiptare është nisur drejt Dortmundit ku do të akomodohet në kampin bazë gjatë ditëve të qëndrimit në Gjermani për finalet e Euro 2024 në SportCentrum Kaiserau./TV Klan