Njëri nga autorët e sulmit të avokatit, ish-futbollist në një klub të njohur

Ditën e djeshme ka ndodhur një sulm ndaj avokatit Sokol Mëngjesi ku për pasojë ai ka mbetur në intumbim për shkak të plagëve të marra.

Njëri nga autorët është Romario Tabaku i cili ka luajtur me moshat e Partizanit dhe Dinamos si është aktivizuar me Tërbunin e Pukës, ku ka luajtur në Kupën e Shqipërisë.

I riu ka dërguar tre autorët me automjetin tip “Audi” me targa “AB 696 JT”, duke i ndihmuar të largohen nga vendngjarja.