“RIP Dritëro Agolli”, gafa e modeles shqiptare për humbjen e Ismail Kadaresë bën xhiron e rrjetit

Modelja shqiptare dhe Miss Universe 2015 Albania Megi Luka është përpjekur të bashkohet me personazhet VIP në nderim të shkrimtarit Ismail Kadare.

Por gafa e Megit nuk mund të lihej pa u vënë re. Ajo ka publikuar poezinë e Dritëro Agollit e shkruan: “RIP Dritëro Agolli”.

Ndonse një gafë kjo ngatërresë e dy shkrimtarëve, postim të cilin e ka fshirë sërish.