Lajme

Video/ Si nëpër filmα, ja si sulmοhet me breshëri plυmbash makina që transportοnte paratë e bαnkës

Pamje jashtëzakonisht të frikshme janë kapur nga kamera e vendosur në kamioçinën që transportonte paratë e një banke në Afrikën e Jugut.null

Duke ecur makina që mbante paratë është qëlluar me breshëri plumbash, por fatmirësisht nuk pati asnjë viktimë në radhët e punonjësve të sigurisë, pasi makina dhe xhamat ishin të blinduar.

Video e ndjekjes me shpejtësi të lartë është bërë virale në internet, me shumë njerëz që vlerësojnë veprimet heroike të shoferit dhe duke e krahasuar atë me një Jason Bourne të jetës reale.

Incidenti nxjerr në pah kushtet e përditshme dhe tepër të vështira me të cilat përballen oficerët e sigurisë në kombin e mbytur nga krimi.

https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?dnt=false&embedId=twitter-widget-0&features=eyJ0ZndfZXhwZXJpbWVudHNfY29va2llX2V4cGlyYXRpb24iOnsiYnVja2V0IjoxMjA5NjAwLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X2hvcml6b25fdHdlZXRfZW1iZWRfOTU1NSI6eyJidWNrZXQiOiJodGUiLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfX0%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1388116730518638594&lang=en&origin=https%3A%2F%2Flajmifundit.al%2Fbota%2Fvideo-si-neper-filma-ja-si-ohet-me-bresheri-sh-makina-qe-transpor-i1134524%3Ffbclid%3DIwAR3jQ_wT_QsqUIXcSdFNzhJNK4kNTpveW5FK2FjQvpiqz39MAgziqfjerho&sessionId=dfac73b127522eb2fa46f6bd6917a00b082bb780&theme=light&widgetsVersion=82e1070%3A1619632193066&width=550px

Klipi prej dy minutë e gjysmë, i regjistruar në 22 Prill nga brenda kabinës së kamionit, tregon dy burrat, të dy të veshur me jelekë antiplumb,

duke u qëlluar me armë nga banditët. drejtuesi i mjetit menjëherë fillon të ndërmarrë veprime deçizive, duke manovruar nëpër trafik për të shpëtuar.

Ai i thotë partnerit të tij të kap një armën dhe të bëhet gati. “Merre armën”, i thotë. Shoferi më pas i jep një telefon partnerit të tij. “Telefoni Robbie, telefononi Josh, pyetini ku janë,” thotë ai.

Kamioni përfundimisht lëkundet dhe ndalet. Video mbaron ndërsa shoferi kap pushkën nga partneri i tij dhe del nga automjeti për t’u përballur me sulmuesit. Fotografitë e postuara në rrjetet sociale treguan pasojat e incidentit.