November 30, 2023
Lajme

Video/ Sulmοhet me breshëri plυmbash makina që transportοnte paratë e bαnkës

Pamje jashtëzakonisht të frikshme janë kapur nga kamera e vendosur në kamioçinën që transportonte paratë e një banke në Afrikën e Jugut.null

Duke ecur makina që mbante paratë është qëlluar me breshëri plumbash, por fatmirësisht nuk pati asnjë viktimë në radhët e punonjësve të sigurisë, pasi makina dhe xhamat ishin të blinduar.

Video e ndjekjes me shpejtësi të lartë është bërë virale në internet, me shumë njerëz që vlerësojnë veprimet heroike të shoferit dhe duke e krahasuar atë me një Jason Bourne të jetës reale.

Incidenti nxjerr në pah kushtet e përditshme dhe tepër të vështira me të cilat përballen oficerët e sigurisë në kombin e mbytur nga krimi.

Klipi prej dy minutë e gjysmë, i regjistruar në 22 Prill nga brenda kabinës së kamionit, tregon dy burrat, të dy të veshur me jelekë antiplumb,

duke u qëlluar me armë nga banditët. drejtuesi i mjetit menjëherë fillon të ndërmarrë veprime deçizive, duke manovruar nëpër trafik për të shpëtuar.

Ai i thotë partnerit të tij të kap një armën dhe të bëhet gati. “Merre armën”, i thotë. Shoferi më pas i jep një telefon partnerit të tij. “Telefoni Robbie, telefononi Josh, pyetini ku janë,” thotë ai.

Kamioni përfundimisht lëkundet dhe ndalet. Video mbaron ndërsa shoferi kap pushkën nga partneri i tij dhe del nga automjeti për t’u përballur me sulmuesit. Fotografitë e postuara në rrjetet sociale treguan pasojat e incidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *