Tragjike/ Nëna me djalin në krah hidhen nga tarraca e pallatit

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Rimini, ku një grua, teksa mbante në krah djalin e saj, u hodh nga lartësia.

Ngjarja ka ndodhur orës 08:30 në Via delle Piante dhe për momentin zona është rrethuar nga punonjësit e komisariatit të policisë, të cilët po ruajnë konfidencialitetin maksimal për ngjarjen

ndngjarje, përveç efektivëve të policisë dhe skuadrës së fluturimit, ka ndërhyrë edhe magjistrati kujdestar.

Gruaja është 40 vjeç dhe djali i saj vetëm 6 vjeç. Zonja mesa duket ka lënë disa shënime për të shpjeguar gjestin dhe më pas është ngjitur në tarracën e pallatit 5-katësh dhe është hedhur. Një fluturim prej mbi 30 metrash që nuk u la atyre asnjë mundësi shpëtimi.